Whiteoak M.S./H.S. Honor Roll


Submitted story



Whiteoak Junior/Senior High School has released its honor roll lists for the first nine-week grading period of the 2018-19 school year:

All “A” Honor Roll

7th Grade

Claire Ames

Elijah Flader

Madison McKnight

Molly McMullen

Ephraim Meyer

Jaylie Parr

Jacob Ward

Sophia Wilmoth

8th Grade

Cole Aliff

Evan DeAtley

Carson Emery

Wade Evans

David Kennedy

Aleah Sheppard

Brieanna Walker

Hogan Walker

9th Grade

Bryce Bailey

Connor Butler

Ethan Cummings

Chandra Hill

Trevor Hoop

Taylor Newton

Charles Phillips

Robert Satterfield

All “A/B” Honor Roll

7th Grade

Coralee Akers

Gena Bailey

Angelina Beatty

Weston Blair

Lydia Carr

Dakota Clift

Riley Collins

Samantha Culbreth

Wyatt Fleming

Brianna Hill

Destinee Kipp

Reagan Newton

Eli Roberts

Haiden Scott

Evelyn Tabor

Lahree Thompson

Madison Thompson

Lily-Anna Walker

Sydney Wilmoth

8th Grade

Landon Barnett

Michael (Logan) Bieler

Lawrence Bradford

Brooklynne Campbell

Sebastian Combs

Aleana Fisher

Coleman Honer

Kenneth Hopkins

Caleb Jones

Hunter Leston

Hunter Lightner

Evelyn Lucas

Serenity Martin

Clayton Moore

Anne Marie Ogden

James Ogden

Christian Price

Jordan Raines

Nathanael Raines

Emily Teague

Bryce Van Hoy

Lexus Wilder

Harli Warfield

Patricia Anna Williams

9th Grade

Ann Ames

Savannah Barrett

Ethan Blair

Andrew Cooper

Haven Croy

Jacob (Ryan) Farahay

Brooklyn Gross

Colton Grosvenor

Nicole Haskill

Emmy Hawkins

Tristen Helterbrand

Evelyn Holt

Braeden Houpe

Liberty Keen

William (Brison) Lucas

Robert Raines

Rachel Rudy

Jessie Satterfield

Hannah Tapp

Joseph Taylor

Annie Wilmoth

10th Grade

Bradley Banks

Haylee Cole

Shane Davis

Blake Dickey

Morgan Evans

Ariel Farahay

Katelynn Freeze

Jaycob Gross

Stephen (Alex) Hart

Calysta Holland

Michael Igo

Allison Kiley

Rebecca Marion

Chesnis Pharo

Sydney Scott

Karlie Taylor

Kara Wade

Viven Wesch

11th Grade

Maddison Berkley

Daniel (Chase) Blackburn

Cylee Bratton

Summer Brown

Kiara Clark

Kyler Emery

Cody Everhart

Jordan Griggs

Kiley Hamilton

Zachery Harless

Hope Honer

Sierra Hoop

Cheyenne Hunt

Alecia Kennedy

Hayeden Klump

Mason Lehr

Tailor Lunsford

William (Billy) Oliver

Destiny Price

Joshua (Clay) Risner

Hunter Ruckel

Robert Wickline

Brayden Yeager

12th Grade

Jacob Campbell

Ethan Dodds

Kristen Hutton

Emily Holaday

Rebecca Kelch

Bradley Kennedy

Kaleb Kiley

Evan Knox

Hailey Monteith

Cole Pharo

Brianna Purvis

Zachary Rand

Ryan Roberts

McKenzie Satterfield

MaKenzie Scott

James Taylor

Savannah Warfield

Hunter Whitt

Submitted by

Travis Bogart, MLIS school library media specialist, Bright Local Schools.

Submitted story