Cross the Creek Invitational results


Fairfield Lions runners Cohen Frost and Ethan Davis placed in the top 10

The Cross the Creek Invitational boys results for Fairfield, Lynchburg-Clay, Whiteoak and McClain and listed below by place, name, school and time:

Event 4 Boys 5k Run CC HS Boys-

4 5 Cohen Frost 11 Lee. Fairfield 17:03.97

7 8 Ethan Davis 12 Lee. Fairfield 17:16.02

26 28 Gavin Campbell 12 Lee. Fairfield 18:45.76

28 30 Dawson Osborn 11 Lynchburg-Clay 18:50.40

31 Austin Barnhill 10 Lynchburg-Clay 18:50.54

39 Blake Haines 11 Lee. Fairfield 19:09.90

35 41 Brant Haines 11 Lee. Fairfield 19:11.17

42 49 Landry Hattan 9 Lee. Fairfield 19:31.63

57 Robbie Raines 10 Whiteoak 19:51.08

68 Christian Price 9 Whiteoak 20:35.13

55 69 Wade Evans 9 Whiteoak 20:38.13

75 Paul Bliss 11 McClain 20:58.22

61 79 Nathan Ernst 11 McClain 21:05.80

67 91 Evan DeAtley 9 Whiteoak 21:41.83

93 Garett George 10 McClain 21:44.22

99 Nathan Vidourek 11 Lee. Fairfield 21:53.25

102 Luke Bliss 10 McClain 22:04.54

77 114 Lyle White 11 McClain 22:53.71

80 118 Charlie Phillips 10 Whiteoak 22:58.36

81 119 Connor Butler 10 Whiteoak 22:58.60

92 134 Orrie Friend 11 Lee. Fairfield 23:53.22

139 Gavin Cox 11 Lee. Fairfield 24:13.85

93 147 Matthew Milnes 12 McClain 24:22.42

149 Dalton Hampton 9 Lee. Fairfield 24:51.34

152 Tristan Helterbrand 10 Whiteoak 25:02.66

161 Bryce Bailey 10 Whiteoak 25:48.37

166 Mason Reichman 10 McClain 26:19.38

176 Elijah Humphreys 9 Lee. Fairfield 28:21.67

180 Gavin McCune 9 McClain 28:54.57

181 Josh Brown 10 Lee. Fairfield 29:06.56

183 Ben Eltman 10 Lee. Fairfield 29:32.40

184 Nick Cunningham 11 McClain 30:05.29

185 Zane Bode 12 McClain 30:40.27

186 Miles McMurry 12 McClain 30:51.01

188 Gabe Sheppard 11 Whiteoak 31:58.58

193 Hunter McIntosh 11 Lee. Fairfield 36:01.05

194 Tucker Green 10 Lee. Fairfield 36:58.03

195 Ethan Cummings 10 Whiteoak 41:18.86

1 Unioto 46 4 7 10 12 13 19 29 Total Time: 1:27:48.71 Average: 17:33.75

2 Cedarville 60 1 6 16 17 20 32 33 Total Time: 1:28:35.13 Average: 17:43.03

3 Marysville 103 2 18 24 28 31 39 45 Total Time: 1:31:44.05 Average: 18:20.81

4 Lee. Fairfield 110 5 8 27 34 36 43 71 Total Time: 1:31:26.82 Average: 18:17.37

5 Wilmington 130 15 23 25 30 37 60 83 Total Time: 1:33:28.01 Average: 18:41.61

6 Miami Trace 159 14 26 35 40 44 46 49 Total Time: 1:34:53.08 Average: 18:58.62

7 Logan Elm 215 22 41 47 52 53 58 66 Total Time: 1:37:59.01 Average: 19:35.81

8 Adena 219 11 21 50 61 76 77 99 Total Time: 1:39:51.65 Average: 19:58.33

9 East Clinton 260 9 54 57 65 75 87 92 Total Time: 1:42:15.57 Average: 20:27.12

10 Circleville 275 3 38 70 79 85 97 101 Total Time: 1:44:05.02 Average: 20:49.01

11 Whiteoak 308 48 55 56 68 81 82 95 Total Time: 1:45:44.53 Average: 21:08.91

12 McClain 341 59 62 69 73 78 94 96 Total Time: 1:48:46.49 Average: 21:45.30

13Washington 368 42 63 86 88 89 90 91 Total Time: 1:50:46.45 Average: 22:09.29

14 Zane Trace 392 64 72 74 84 98 100 103 Total Time: 1:54:00.98 Average: 22:48.20

15 Grove City 393 51 67 80 93 102 Total Time: 1:56:13.75 Average: 23:14.75

Results gathered from baumspage.com.

https://www.timesgazette.com/wp-content/uploads/sites/33/2019/09/web1_XC-Logo.jpg
Fairfield Lions runners Cohen Frost and Ethan Davis placed in the top 10