District 14 Coaches Association 2019-20 Girls All-District
Division II
First Team |
Kenzie McConnell, Circleville |
Shaylee McDonald, Miami Trace |
Emily Coleman, Unioto |
Abby Hatter, Logan Elm |
Shawna Conger, Wash. Court House |
Second Team |
Zoiee Smith, Waverly |
Kyla Burchett, McClain |
Meghan Davis, Circleville |
Amber Cottrill, Unioto |
Jaylah Captain, Circleville |
Honorable Mention |
Julia Hall, Chillicothe |
Brie Kendrick, Circleville |
Josie Hopkins, Hillsboro |
Megan Diehl, Logan Elm |
Payton Pryor, McClain |
Aubrey McCoy, Miami Trace |
Cree Stulley, Unioto |
Halli Wall, Wash. Court House |
Carli Knight, Waverly |
Division II Co-Player of the Year |
Kenzie McConnell, Circleville |
Shaylee McDonald, Miami Trace |
Division II Coach of the Year |
Steve Kalinoski, Circleville |
Division II North/South All Star Game |
Shaylee McDonald, Miami Trace – representative |
Shawna Conger, Wash. Court Hourse – alternate |
Assistant Coach of the Year |
Evan Callahan, Circleville |
Division III
First Team |
Camryn Pickerill, Eastern Brown |
Allison Basye, Huntington |
DeLaney Harper, North Adams |
Kaylee Darnell, Wheelersburg |
Hannah Hughes, Portsmouth |
Second Team |
Macie Graves, Southeastern |
Marcy Dudgeon, Westfall |
Maddie Slusher, Minford |
Bre Call, Valley |
Morgan Rigsby, Portsmouth West |
Third Team |
Alaina Keeney, Wheelersburg |
Zoe Fittro, Lynchburg-Clay |
Emma Fouch, Fairfield |
Rylee Leonard, Eastern Brown |
Skylar Hice, Southeastern |
Honorable Mention |
Hannah Stark, Adena |
Mackenzie Goff, Eastern Brown |
Madison Bronner, Fairfield |
Emily Haubeil, Huntington |
Logan Binkley, Lynchburg-Clay |
Hannah Tolle, Minford |
Braylie Jones, North Adams |
Haidyn Wamsley, Northwest |
Bailey Vulgamore, Piketon |
Nia Trinadad, Portsmouth |
Charlie Jo Howard, West |
Cidney Huff, Southeastern |
Karsyn Conaway, Valley |
Alexa Rowe, West Union |
Gabby Patete, Westfall |
Ellie Kallner, Wheelersburg |
Division III Co-Player of the Year |
Allison Basye, Huntington |
Camryn Pickerill, Eastern Brown |
Division III Coach of the Year |
Dusty Spradlin, Wheelersburg |
Division IV
First Team |
Jacey Justice, Peebles |
Ava Hassel, Notre Dame |
Bri Claxon, South Webster |
Kasey Kimbler, Green |
Brooke Kennedy, Manchester |
Second Team |
Lexus Oiler, New Boston |
Abby Cochenour, Eastern |
Lilly Gray, Peebles |
Taylor Schmidt, Notre Dame |
Jayen Warnock, Clay |
Third Team |
Oliva Smith, Paint Valley |
Tatum Arey, Peebles |
Sammy Oiler, New Boston |
Baylee Cox, South Webster |
Faith Maloney, South Webster |
Honorable Mention |
Shaley Munion, Clay |
Andee Lester, Eastern |
Kame Sweeney, Green |
Hannah Hobbs, Manchester |
Lauren Campbell, Notre Dame |
Abbi Stanforth, Paint Valley |
Harley Wilkenson, Peebles |
Grace Smith, East |
Kenzie Hornikel, South Webster |
Cylee Bratton, Whiteoak |
Division IV Player of the Year |
Jacey Justice, Peebles |
Division IV Co-Coach of the Year |
J.D. McKenzie, Notre Dame |
Billie Jo Justice, Peebles |
Division III/IV North/South All Star Game |
Camryn Pickerill, Eastern Brown – representative |
Marcy Dudgeon, Westfall – alternate |